-

gorylisko : człekokształtny aspirujący do bycia Człowiekiem jakim był Jezus...daleko mi do Niego ale się staram...

Magia szklanego ekranu, cynamon i szarlatani

Wybutny klasyk komunizmu i zarazem jeden z jego załozycieli o ksywce lenin bardzo doceniał rolę kinematografu, ruchomych obrazkó w propagandzie. Kiedy nastał komuniz i zsrr to wydziały propagandy na wszelkich szczeblach były pod szczególną opieką i nadzorem. Dlatego przez lata nie było łatwo mieć wpływ na telewizję, sztukę kino... w/w dziedziny były pilnie strzeżone w państwach postympu czerwonego, brunantnego etc.

Nastała doba internetu, niesamowitego medium...zdawać by się mogło, że dysponujac takim rezerwuarem wiedzy ludzie powinni nabrać więcej dystansu...

Niestety, fakty sa takie, że magia szklanego ekranu nadal działa i ma się dobrze...

Wiele lat temu, poszedłem na film pt"Wejście smoka" z Bruce Lee... po pierwszym seansie jaki obejsrzałem (byłem na nim cztery razy) niemal czułem się w/w bruckiem lee... każdy kto by mi wtedy wszedł w drogę byłby potraktowany z karata... ;-) (na szczęście dla mnie nikt nie wszedł). Dlaczego piszę o tym swoistym fenomenie kulturowym filmó karate/kung fu etc. Bo po takim filmie człowiek się czuł miszczem karate/kung fu/deska/łopata/szpadel ;-) (szpadel powtarzam a nie szpada, to  tak do co poniektórych)

Parę dni temu, pan genezy umieścił tekst o korzyściach z cynamonu... ok tylko okazało się, że ja ośmieliłem się zakwestionować autorytet pana genzego jakim jest szarlata jerzy zięba o którym pisałem jakiś rok temu. Linki poniżej

http://gorylisko.szkolanawigatorow.pl/zazdrosc-i-medycyna-uwaga-na-znachorow 

http://gorylisko.szkolanawigatorow.pl/wirus-odry-nie-istnieje-czyli-ziebolenia-ciag-dalszy 

poniżej warto przeczytać tekst gdzie opisany jest przypadek jak uczoni pani dr nauk (chemia) został zdiagnozowana przez doświadczonego lekarza, lekarza powtarzam

https://naszeblogi.pl/50657-logika-potrzebna-od-zaraz 

Oczywiście pojawiły się komentarze pod moim zdresem i wtedy i teraz... do których zamierzam się odnieść na szerszym forum gdzie motywem przewodnim jest hasło:

UWAGA NA ZNACHORÓW !!! 

Jak wspomniałem wyżej, magia szklanego ekranu działa, gdyż gadajacy o miłej aparycji pan który sprzedaje swoje specyfiki po cenach takich, że proszę siadać, trafia do gustów całej rzeszy naiwniaków. Ok ale wiele z tych ludzi to powaznie chorzy pacjenci którzy omamieni gadką szarlatanów (nie tylko zięby, wyrzadzaja szkodę sobie albo rodzinie) Inna sprawa, że niekompetencja lekarzy też zbiera swoje żniwo, brak empatii z ich strony także. Czy z tego powodu, wieki w medycynie mamy wyrzucić na śmietnik bo mile gadający facio na "leczenie raka" proponuje wlewy witaminowe i wodę utlenioną ?

Jeszcze inna osoba w komentarzu, napisała, że trzeba "wykorzystać ich" wiedzę... czyli wiedzę znachorów... (??!!)  przepraszam, jaka wiedzę ? jakiś gadajacych ludków w telewizorni internetowej ? przepraszam a skąd mam wiedzieć, że ich wiedza jest oparta na powaznych przesłankach , na metodlogii naukowej... można i nalezy zadać pytanie, gdzie są karty zdrowia pacjentów ? gdzie są historie choroby, gdzie sa badania kliniczne ? bo jak na razie to mamy relacje, w/w kaznodziejów zdrowia oraz caej rzeszy wyznawców podpisujacych się pod ich produkcjami na youtube.

Pod cynamonowym tekstem napisałem komentarz, zapytanie a propos pana zięby... za co mi się dostało od pana genezy i od pana matejka... co do pana matejka, którego ksywka brzmi podobnie jak bochate przygód Koziołka Matołka... przez szacunek do bohatera  pierwowzoru komiksu Makuszyńskiego i Walentynowicza  nie użuję tego słowa wobec pana matejka. Gdyż  skomentował on, moją propozycję słuchania kanału "Pod Mikroskopem"  gdzie produkuje się młody lekarz... "propaganda". Ogłosił to tak autorytatywnie, że Sąd Ostateczny można odwołać. Oczywiście nie podał żadnego uzasadnienia co do kanału "Pod Mikroskopem" poza powyzszym stwierdzeniem. Rozumiem, ze to o czym mówi dr Patryk może być za trudne gdyż wystąpienia dra Patryka wymagaja pewnej wiedzy z dziedziny fizyki, chemii, biologi etc. Oczywiście w/w pan m raczył był wspomnieć o mojej skromnej osobie jako o trollisku czy kimś takim.

Druga osoba dotknięta do żywego moim zakwestionowaniem bożyszcza intenetowego to pan genezy...  co więcej, fakt, że odwiedziłem sklep idola zięby jest faktem obciążającym moją skromną małpią osobę... no cóż, kto chce psa (małpę) uderzyć kij znajdzie jak mawia stare przysłowie pszczół ;-). W zamian zaczyna się pultać pitoląc cos o objawach rezultatach/przyczynach bazując na filmach innego miszcza zdrowia ze szklanego ekranu... no cóż. Może sszanowny pan genezy naoglądał się tyle filmów na youtube w temacie zdrowia... że chyba już poczuł się habilitowany albo rehabilitowany w dziedzinie zdrowia na surowo... Nawet pokusił się o wycieczki osobiste pod moim adresem w kwesti moich nawyków żywieniowych, cukrów etc. Moim zdaniem zachowuje się pan jak gówniarz a nie poważny rozmówca... nie jest pan moim osobistym konowałem, znachorem  ani innym weterynarzem dlatego będę zobowiazany gdyby się pan powstrzymał od wycieczek osobistych pod moim adresem czy to jest jasne ? Jestem dość poważnie chory i nie zamierzam słuchać domorsłych medyków po kursach telewizyjnych.

Dla porządku... wracając do rzeczonego zięby/szarlatana co on skończył ? Lekarz dyplomowany musi spędzić trochę czasu w laboratoriach i w prosektorium, zdać parę egazaminów z anatomii, fizjologii, chemii, fizyki etc. Tak naprawdę o tym człowieku niewiadomo nic... skończył jakieś kursy w Australii... instytucje gdzie te kursy skońćzył już nie istniją... zupełnie jak firmy budujące infrastrukturę oczyszzalni ścieków stolycy naszej kochanej ;-). Z tego powodu gadka o tym, że wykorzystać jego wiedzę, traktuję na równi z wykorzystaniem "wiedzy medycznej" lekarzy z seriali telewizyjnych.

Mogę zrozumieć, rozczarowanie wielu ludzi zachowaniem lekarzy... ale wyrzucanie medycyny na śmietnik bo tak mówi miły pan o przyjemnej aparycji w szklanym ekranie to proszenie się o kuku na zdrowiu... Ciekawe dlaczego pacjenci nie ustawiają się kolejce do lekarzy z seriali telewizyjnych ? Podskocz sobie pan z tego powodu panie genezy...

W poniedziałek idę do szpitala na angioplastykę serca... wszystkich rozsądnych ludzi i koleżeństwo proszę o modlitwę... 

Z Panem Bogiemtagi: kino  propaganda  telewizja  zięba  ogłupianie  celebryta 

gorylisko
13 września 2019 13:34
24     1227    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @gorylisko
13 września 2019 14:00

Jesteśmy z Panem w modlitwie...niech się Pan trzyma

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gorylisko
13 września 2019 14:15

Franz Kafka był zafascynowany przyrodolecznictwem, o czym pisał w swoich dziennikach. Miał zwyczaj, że uprawiał gimnastykę poranną całkiem goły przy otwartym szeroko oknie, bez względu na porę roku i wierzył w to, że to da mu super zdrowie. Są domysły, że to mogło w jakiś mniejszy lub większy sposób przyczynić się do gruźlicy, która ostatecznie go pokonała w wieku 40 lat. 

A ze zdrowiem Goryliska wszystko będzie dobrze - niech Pan da na blogu znać jak poszło. 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski 13 września 2019 14:00
13 września 2019 14:16

staram się jak mogę ale pietra mam...w każdym razie jak miałem koronografię w czerwcu to pytałem lekarza, czy mam serce z kamienia...dzieki Bogu, nie... mam nadzieje, że w Turznie się spotkamy. ale wszystko w ręku Boga...jutro idę na nabożeństwo w Bognor Regis... a w ogóle dzięki za wsparcie

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gorylisko 13 września 2019 14:16
13 września 2019 14:18

chodzi o Polska pod krzyżem...rzecz jasna

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gorylisko 13 września 2019 14:16
13 września 2019 14:35

To nie jest operacja, to jest zabieg.. A to jest różnica i to duża.  Wszystko sie odbędzie jak należy.. Żyły Pan ma mocne skoro lekarze zdecydowali się na ten zabieg.. Jestem przekonany ,ze sie uda i bedzie super.. A tak w ogole duzo ruchu polecam, spacery ,spacery i jeszcze raz spacery.. A krew bedzie tętniła w żyłach.. Trzyma kciuki i Pozdrawiam.. Modlitwa tez bedzie.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gorylisko
13 września 2019 14:47

Będę pamiętał o Tobie w modlitwie. Jak cię stres nie zabije to będzie dobrze, że tak Cię pocieszę. Pomyśl, że będziesz miał stenty w sobie. No prawie CYBORG. Rechabilitacja po takim zabiegu jest najważniejsza - nic na siłę, nic na już. Ojcu liczę lata od zabiegu, niedługo skończy 3.

 

 

zaloguj się by móc komentować

MZ @gorylisko
13 września 2019 15:06

Odmówię cząstkę Różańca za Twoje zdrowie ,nie odrzucaj całkowicie naturalnej medycyny.

zaloguj się by móc komentować

ajs @gorylisko
13 września 2019 15:15

Proszę się nie martwić, wszystko będzie dobrze a dla lepszego zdrowia i wzmocnienia organizmu w tym i serca - polecam apiterapię i produkty pszczele. Szczególnie profilaktycznie i wzmacniajaco działa pyłek pszczeli (najlepiej mikronizowany).

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @gorylisko
13 września 2019 15:26

Ma Pan wielkie serce. Pomodlę się.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gorylisko
13 września 2019 15:30

Powodzenia! Powinno być po zabiegu znacznie lepiej, w końcu po to się to robi. Pomodlę się też.

zaloguj się by móc komentować

genezy @gorylisko
13 września 2019 21:13

Ja jestem bardzo zaszczycony, ja jestem bardzo szczęśliwy, że mogę rozmawiać z panem małpą, ale nie mam czasu. Jak to Bolesław Prus wypocił, pamięta pan?:

"— No, teraz — rzekła znachorka — położyć dziewuchę na sosnowej desce i wsadzić ją w piec na trzy zdrowaśki. Ozdrowieje wnet, jakby kto ręką odjął!"

Stary bałwan Prus to wyszydził i rzesze małp jak i ludzi ma już to permanentnie wdrukowane to w swe zwoje, ale znachorka miała całkowitą rację- Prus podwyższył temperaturę, ale gdyby w piecu zadana była temperatura jak w saunie, to Rozalki by nie spalił tylko Rozalka by się wypociła i jest duże prawdopodobieństwo że by wyzdrowiała.

Czy wie pan że rozmawia ze mną Prusem?

zaloguj się by móc komentować

genezy @Draniu 13 września 2019 14:35
13 września 2019 21:16

Wystarczyła by seria 10-cio dniowych głodówek i po herbacie, albo czasowa głodówka jak ma pietra. Czyszczenie żył to jest szarlataneria z najwyższej półki, brak mi słów na te stada znachorów w białych kitlach.

zaloguj się by móc komentować

genezy @gorylisko
13 września 2019 21:19

ten tekst ma więcej polubień od mojego- koniec świata

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gorylisko
14 września 2019 00:28

Będzie dobrze. Jutro a właściwie już dzisiaj się pomodlimy za powrót do zdrowia. Najważniejsze: zero stresu.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gorylisko
14 września 2019 04:12

panie genezy...strzel pan sobie octu jabłkowego i popij pan wodą utlenioną... zawał też pan bedziesz głodówką leczył ? gangrenę też ? proponuję, żeby pan zaczął od siebie... proszę rozpocząć pilnie leczenie swojego umysłu najlepiej olejem rzepakowym... trzeba wlać trochę...choć swego czasu imć Zagłoba inną technikę z oleum proponował ;-) i tak jak wcześniej powiedziałem, nie jest pan moim osobistym weterynarzem więc proszę ze swoimi radami do biedronia albo spurek... tej co broni krów mlecznych przed dyskryminacją...może jak pan do niej umiejetnie zagada i podskoczy to da się wydoić...

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @gorylisko 14 września 2019 04:12
14 września 2019 09:30

Widzisz, Małpiszonie, większość ludzi w Polsce, a może i na świecie przypisuje medycynie cechy, których nie posiada i odmawia jej tych, które posiada. W związku z tym oczekują pomocy medycyny w sprawach, w których ona pomóc im nie jest w stanie, albo (częściej) w takich które pomocy medycznej nie wymagają. Więcej, gotowi są za to płacić niemałe pieniądze. Finalny efekt tego widzimy w naszym kraju - niewydolny system opieki zdrowotnej zawalony spełnianiem kompletnie bezsensownych żądań "pacjentów" w stanach, w których wystarczyłby ten przysłowiowy ocet jabłkowy i niedofinasnowana, borykająca się z wszystkimi możliwymi brakami organizacyjnymi medycyna "duża" poddawana wszelkiej możliwej krytyce i podejrzewana o mariaż z samym diabłem. Gdybym nie był chrześcijaninem, życzyłbym wszystkim Polakom, żeby publiczny system opieki zdrowotnej całkowicie się zawalił. Żeby zostali z Ziębą, Talarem i octem. Myślę, że w góra pół roku wróciłby rodakom rozum, ale ofiar byłoby sporo. Jednak nie wolno mi tego robić, więc się tylko modlę o rozum przynajmniej u tych, którzy tym wszystkim zarządzają.

Wszystkim innym zdrowe myślenie przywróci biologia, nieuchronnie, oby niezbyt boleśnie. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @gorylisko 14 września 2019 09:29
14 września 2019 12:59

Ten film jest straszny, po prostu straszny- tak jakby słuchać doradcy finansowego. Do czego w Polsce doszliśmy...

Amalgamat jest nieszkodliwy? Ketoza jest niekorzystna? Długotrwała głodówka jest niekorzystna bo zalega stolec? Pogorszenie wyglądu skóry, włosów, paznokci przy długiej głodówce? Czytałem kiedyś relacje z getta w Łodzi LEKARZA, który twierdził, że głód powodował coś odwrotnego. Ja tutaj nie mówię o fazie głodu w którym organizm wyczerpał już wszystkie pokłady tłuszczu (ostanią rezerwą tłuszczu są oczodoły- ta rezerwa już nigdy się nie odbudowuje).

Kłamca, kłamca turbo. Według  tego konowała dporność się zmniejsza (w moim 20 dniu głodówki, a było wtedy około 25 stopni na minusie, ja chodziłem na boso i na letniaka, w nocy zresztą żeby sobie wstydu oszczędzić, po śniegolodzie właśnie po to żeby sprawdzić swoją odporność w takich warunkach).

Nie lubię tego konowała, nie jest praktykiem. Chyba jeden film z nim był ok, już nie pamiętam który, ale na początku którego dla bezpieczeństwa swojego zawodu ten konował się poodcinał od wszelkich twierdzeń, które później na vlogu wygłaszał.

Po łbie chodzi mi ten fragment z musicalu Jesus Christ Superstar "I wash my hands...". Nie umieszcze już żadnych filmów tutaj, a jest ich mnóstwo chociażby z terapii głodem amerykańskich cukrzyków. Nie ma to sensu. Ruscy lekarze wykazywali jednak większą...mądrość chyba, nie wiem jak to nazwać, odwagę?, kiedy po wybuchu leczyli skutki popromienne obsługi elektrowni Czarnobyla głodem.

 

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @genezy 14 września 2019 12:59
14 września 2019 16:29

wiem, że straszny a pan jako lekarz medycyny praktyk wie lepiej...widziałem te filmy kiedy cukrzyk odstawiał lekarstwa...insulinę... rzecz w tym, że jest kilka rodzajów insuliny... jak pisałem wyżej strzel se pan octu jabłkowego i przegryz pan wodą utlenioną a w setnym dniu głodówk popij pan samogonem... niech pan głodówkę zaordynuje pani spurek...restauracja w parlamencie jewropejskim jest mało wegańska...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gorylisko 14 września 2019 16:29
14 września 2019 20:23

Jak już Ci te naczynia wieńcowe posztukują, to możesz sobie i głodówkę strzelić, ale raczej pod okiem kogoś, kto Ci cukrzycę prowadzi. To wbrew nie jest wiedza tajemna, wielu pacjentów dobrze funkcjonuje na różnych wersjach postu (choć zwykle compliance jest słabe), niemniej kluczowy jest zdrowy sposób odżywiania wprowadzony na stałe. W Twoim wieku i z tymi obciążeniami pewne zmiany są już nieodwracalne i żaden post z octem zmienić tego nie jest w stanie. Ale może być lepiej niż jest. 

A współczesną wiedzę o głodowaniu zawdzięczamy tym panom:

https://academic.oup.com/jn/article/135/6/1347/4663828

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gorylisko
14 września 2019 21:37

hmmm mojego gp to ja wieki całe nie widziałem spotykam się z pigułą cukrzycową, ostatnio jak rozmawialiśmy to słyszeć nie chciała o głodówkach... może teraz za miesiąc/dwa ale co do jednodniowych głodówke o których wspominał dr Patryk chyba tak zrobię ale najsampierw niech lekarski hydraulik przepcha moje naczyńka wieńcowe... ciekawe czy jakbym się spurkował czyli przeszedł na weganizm czy to by pomogło ? a tak z ciekawości jest pan lekarzem ?

no i czy przypadek pana genezy jest pana zdaniem uleczalny ? ;-) może codzienne dawki przygód Koziołka Matołka... tak sobie tylko myślę... poniedziałek coraz bliżej... ale dobrze będzie... tak myślę...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gorylisko 14 września 2019 21:37
15 września 2019 09:08

A nie masz w pobliżu jakiegoś polskiego doktora, do którego mógłbyś pójść prywatnie? W Londynie mogę polecić jedną panią. Generalnie jednodniowy post raz w tygodniu (czyli wersja biblijna) jest w zasadzie dla każdego, ale akurat z cukrzykami na insulinie jest problem. No i ci z kamicą żółciową muszą uważać. Nie mówiąc o wchłanianiu i farmakokinetyce leków, których pewnie garść bierzesz. W każdym razie dłuższej głodówki osobie schorowanej nie odważyłbym się polecać, a już zwłaszcza nie przez internet. Radykalną i trwałą modyfikację diety za to jak najbardziej.

Na razie załatw sprawy z naczyniami wieńcowymi, potem od razu przejdź na dietę DASH, ale w wersji z minimalną ilością mięsa, a cukry proste (słodycze szeroko rozumiane, napoje słodkie w tym soki owocowe!, piwo) odstaw całkowicie (no, ew.1x w tygodniu, w niedzielę, dyspensa). Weganizm pewnie nie byłby od rzeczy, ale pomyśl z ręką na sercu, czy dasz radę.

Polecam polską stronę ncez.pl, mimo, że to rządowy projekt nie jest zła, sporo sensownych informacji. 

Powiedzmy, ale nie zajmuję się bezpośrednio leczeniem w powszechnym tego słowa rozumieniu. Mam w każdym razie kierunkowe wykształcenie i lata praktyki.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Grzeralts 15 września 2019 09:08
15 września 2019 14:41

póki co, Chwalić Boga nie jestem na insulinie tylko metformin, więc może nie jest tak tragicznie, zredukowałem słodkości ale nie tak do końca, jabłek jem sporo...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gorylisko 15 września 2019 14:41
15 września 2019 16:11

Póki jesz w całości, nie ma problemu. Jak się już odłapiesz po koronarografii, weź się solidnie za sposób odżywiania. Czy i w jakiej dawce możesz stosować głodówki nie da się powiedzieć na odległość, w każdym razie nie da się odpowiedzialnie powiedzieć. Większość ludzi z zespołem metabolicznym dobrze toleruje tzw.intermittent fasting.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować