-

gorylisko : człekokształtny aspirujący do bycia Człowiekiem jakim był Jezus...daleko mi do Niego ale się staram...

Różaniec, Naczelny Rabin Wojska Polskiego...pokuta...

Jako wsteczny katol przyznaję się, że odmawiam codziennie różaniec... a pamiętam czas kiedy odmówienie jednej dziesiątki (slownie: jednej)  był wysiłkiem tytanicznym...teraz już nie... Matka Boża działa...  Zadziałała teraz w szczególny sposób. Jako pokutę w niedzielnej spowiedzi dostałem do odmówienia przez pięć dni jeden dziesiątek różańca za dusze czyścowe... no to jak trzeba to trzeba... odmawiąc extra tą dziesiątkę obudziło się we mnie wspomnienie z lat młodzieńczych a własciwie z dzieciństwa. 

Dawno temu, w kościele, pewnie było to w okolicach pażdziernika, dla czego pazdziernika ? Bo Pazdziernik jest miesiącem modlitwy różańcowej o czym wiedział w/w Naczelny Rabin Wojska Polskiego...

Właśnie wtedy w kościele na tej mszy usłyszałem kawałek historii Polski... w homilii ksiądz przytoczył wspomnienie, jednego z oficerów Wojska Polskiego w obozie jenieckim... nie było powiedziane którym... o czym pózniej. Otóż w niewoli, ów Naczelny Rabin Wojska Polskiego, poczuł się w obowiązku przypomnieć współtowarzyszom niedoli o tym, że pazdziernik to miesiąc modlitwy różańcowej. Tak, tak... od razu powstały grupy modlitewne, modlono się na różańcu. Wielu tym którzy przeżyli, przyznali pozniej, że zaczęli się modlić na różańcu wtedy po napomnieniu żydowskiego rabina...i tak już zostało.

Jak pisałem, wspomninie o tym, wróciło... pewnie ów rabin potrzebuje modlitwy tam...gdzie teraz jest.  A może tylko przypomniał o sobie i o różańcu... to wie tylko Bóg... Wspomnienie wróciło, więc internet w ruch i... dowiedziałem się więcej jak wtedy na mszy. Ksiądz nie powiedział, że owe wydarzenie miało miejsce w sowieckiej niewoli, przypuszczalnie w obozie jenieckim w Starobielskuzaś tym rabinem był Baruch Steinberg... sowieci zabrali go do moskwy, pewnie namawiali do czegoś... po pewnym czasie ponownie znalzł się w obozie... przypuszczalnie został zamordowany 12/04/1940 w Katyniu. Wieczne Odpoczywanie racz Mu dać PANIE a ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ MU ŚWIECI na wieki wieków. Amen. Zginał jako oficer Wojska Polskiego, za to, że nim był. 

Warto się modlić za dusze czyścowe, warto się modlić na różańcu, choćby dlatego, że Maryja Matka Jezusa jest najbardziej znienawidzona w piekle... diabeł nie może darować Bogu tego, że słaba Niewiasta jest tą która zdepcze jego pychę... dlatego różaniec w garść i do boju...tagi: różaniec  rabin 

gorylisko
3 sierpnia 2018 22:36
6     1151    12 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Matka-Scypiona @gorylisko
4 sierpnia 2018 08:39

Za dusze czysccowe należy się modlić i zamawiać za nie msze. Jest taka piękna modlitwa, po której odmowieniu uwalniane jest 1000 dusz (obietnica Pana Jezusa) - Ojcze Przedwieczny,  ofiaruje Tobie Przenajswietsza Krew Pana Naszego Jezusa Chrystusa w połączeniu ze wszystkimi mszami świętymi na całym świecie dziś odprawianymi za dusze w czyśćcu cierpiące,  za umierajacych,  za grzesznikow na całym świecie,  za grzesznikow w mojej rodzinie a także w moim domu.  Amen. 

Zachęcam! 

zaloguj się by móc komentować


Augustynka @gorylisko
4 sierpnia 2018 12:17

Wiem,znam,odmawiam :) Polecam też modlitwy tajemnicami szczęścia św.Brygidy szwedzkiej i modlitwy ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa.Zawrót głowy ogarnia nad hojnością Boga -ile sposobów i środków dał nam do naszego własnego zbawienia i do pomocy bliźnim po tej i tamtej stronie.Obyśmy tylko chcieli chcieć.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @gorylisko
4 sierpnia 2018 16:37

Tak. I modlitwa za Dusze czyśćcowe się opłaca. Oni wielokrotnie bardziej odpłacają się modlitwą.

zaloguj się by móc komentować

syringa @Brzoza 4 sierpnia 2018 16:37
5 sierpnia 2018 12:22

Tak tylko nie powinniśmymodlić sie z "wyrachowania" Czekajac na wypłacenie....

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @syringa 5 sierpnia 2018 12:22
5 sierpnia 2018 15:48

No to bądź ostrożna i uważaj na wyrachowanie. 

Na marginesie dodam, że lepiej tak modlić się uważnie do Pana Boga, niż nie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować